Leden van de kerkenraad van de Nederlandse Hervormde Gemeente te Sint-Annaland. Vanaf 1693 tot l959. Gegevens van voor 1693 zijn niet bekend, omdat met de dorpsbrand van 23 mei 1692, ook alle kerkelijke bescheiden verbrand zijn, behalve het toen in gebruik zijnde huwelijksboek. De kerkenraad bestond uit de predikant, twee ouderlingen en twee diakenen. Tijdens het predikantschap van ds. J.F. de Later, wordt in 1872 de kerkenraad uitgebreid met een ouderling en een diaken. Tot 1931 ”vult” de kerkenraad zichzelf aan, er is een zittingsperiode van twee jaar. Elk jaar trad de helft af.

”+” betekent: overleden, ”()” niet geheel zeker. Bron: acta van de kerkenraad.

OUDERLINGEN   DIAKENEN  

Cornelis Joossen Dane

-1693

Anthony Geldeloos

-1693


Jacob Engelse van Diest

1692-1694

 

1695 –1698


Leonard Braem

1693-(1695)

Leonard Heron

(1692) -  1694


Aert Jansen van Riel

1694-1696

Isak van de Luyster

1693 – (1695)


Henrick van de Moer

1695-1696

Abraham Isaks Siervelt

1694 - 1696


Cornelis Pelle

1696-1697

Johannes van Riel

1696-1698


 

1706-1708

Anthony Jansen Braem

1698- 1701


Marinus Cloet

1696-1698

Jacob Theofilus Dane

1698-1701


Sirnon Jacob Cijs (Zeys)

1698-1701

Cornelis van Diest

1701-1703


Philip Cousijn

1698-1702

Jacob Abrahams van Diest

1702-1704


Cornelis Bartels Floy

1701-1703

Marinus Jacobs Dane

1703-1705


Isak van de Luyster

1702-1704

Pieter Boeye

1704-1706


Pieter Vroegop

1703-1705

Johannes C. (vd Boogaart)

1705-1707


Abraham Isaks Siervelt

1704-1706

Andries Adriaans Smits

1706-1708


Isak Lodewijks (de Jonge)

1705-1707

Jacob Manusz

1707-1709


Athony Geldeloos

1707-1709

Valentijn Heiligendorf

1708-1710


1712-1714, 1718-1721

1726-1729

Johannes Batenburg

1709-1711


Isak Abrams(vd. Boogaart)

1708-+1709

Leendert Hutspot

1710-1712


Johannes van Riel

1709- 1711

Cornelis Pieters Gunst

1711-1713


1716-1720

1722-1726

Jacobus Oosthoek

1712-1715


Andries Adriaans Smits

1710-+1712

 

1720-+1721


Jacob Jacobsz

1711-+1712

Pieter Louwysse Rosemont

1713-1718


Leendert Hutspot

1712-1715

Adriaan Steyn

1715-1716


Jan Dingenisse (vd Weele)

1714-1716

Abraham Eggebeen

1716-1720


Johannes Batenburg

1715-1718

Mattheus Heyboer

1718-1721


 

1721-1723

Francois van Riel

1721-1723


Abraham Eggebeen

1720-1722

 

1727-1735


Jacob van der Bel

1723-1727

San L. (v. B(R)ossum)

1722-1726


Johannes Caashoek

1727-1732

Adriaan Swanke

1723-1729


 

1742-1744

Mattheus van der Daf

1726-+ 1726


Adrianus Smalheer

1729-1734

Christiaan van Oosterhout

1729-1734


 

1743-1745

Mattheus Smage

1734-1737


Adriaan Swanke

1732-1735

Adriaan Smits

1735-1736


Cornelis Pieterse Gunst

1734-1737

Johannes Rijnberg

1736-(1739)


Mattheus Heyboer

1735-(1739)

David Faas

1737-(1740)


Maarten Stoutjesdijk

1737-(1740)

David den Engelsman

1739-(1741)


 

1751-(1754)

Adriaan de Rooij

1740-(1742)


Johan Boellaart

1739-(1741)

Arnoldus Houtene

1741-(1743)


Cornelis Pelle

1740-(1742)

Cornelis Hase

1742-(1744)


Cornelis van Noorden

1741-(1743)

Leendert Bliek

1743-1745


David Faas

1744-(1746)

Jan Floy

1744-(1746)


Adriaan de Rooij

1745-1748

Willem van den Bergh

1745-1748


Johan Wouters

1746-+ 1746

Abraham van der Bel

1746-(1749)


Pieter van Dommelen

1746-(1749)

Pieter Gunst

1748-1750


Mattheus van den Boogert 

1748-1750

Johannes Pavias

1749-(1751)


Cornelis Dekker

1749-(1751)

Jacobus van Riel

1750-(1754)


Pieter Gunst

1756-(1761)

Jan van Zorgen

1751-(1756)


Crijn Platdijk

1754-+ 1756

Abraham Kloet

1754-(1761)


Witte Vroegop

1757-+1758

Johannes Smage

(1756) – 1767


Pieter Couw

1759-1764

Francois Gunst

1761-1764


Abraham Abrams Kloet

1761-(1767)

Johannes Gunst

1764-(1769)


1769-(1772), 1774-1779

1785-1788

Johannes (Isaks) Hage

1767-(1771)


Pieter Elenbaas

1764-(1769)

 

1772-1775


 

1775-1780

Adriaan van der Burg

1769-(1772)


Johannes Smage

1767-(1771)

Jacob Elenbaas

1771-1774


1772-1775,

1794-1796

Cornelis Pieters Gunst

1774-+1777


Jacob de Hond

1771-1774

Cornelis van der Wal

1775-1780


Jan Amijs (Baljuw) 

1779-1785

Jacobus Soeters

1779-1783


Habakuk Scherpenisse

1780-1785

Marinus Slager

1780- 1785


Adriaan Geluk

1785-1786

Coenraad Laven

1783-1786


 

1796- na 1797

Dimmen Scherpenisse

1785-1786


Adriaan Dorst

1786-1789

Leendert Bruijnzeel

1786-1788


Adam van Blokpoel

1788-+1790

Jacob Rijnberg

1786-1789


Cornelis van Dommelen

1789-1791

Jeremias de Jonge

1788-1791


Pieter Klippel

1790-1792

 

1797- na l797


Adriaan de Rijke

1791-1793

Maarten Seis

1789-1792


 

1818-1820

Arnoldus van Riel

1791-1793


Coenraad Laven

1792-1794

Adriaan Vroegop

1792-+1792


Maarten Seis

1793-1796

Leendert van ’t Hof

1792-1794


 

1811-1812

Abraham van Zorgen

1793-1796


Pieter Thierens

1796- na 1797

Marinus van der Slikke

1794-1796


   

Cornelis Vroegop

1796-1796


Door de omwentelingen in de periode 1798- 1811 (Bataafse Republiek)zijn er nauwelijks kerkenraadnotulen)

Dingenis Hutspot

1796-1797


Joannes van Dussen

1796- na1797


   
       

Cornelis Steyn

1811-1815

Cornelis van Moort

1803--------


 

1817-1819

David Labeur

1809--------


Nicolaas Polderman

1812- na 1816

1811-1812

1819-1821


Leendert van ’t Hoff

1815- na 1816

Cornelis Boogaart

1811-1812


1820-1822, 1824-1826,

1827-1829

Lambrecht Soeters

1812--------


Jeremias Dorst

1819-1821

1816,

1822-1824


Marinis Jansen

1821-1823

   

David Labeur

1822-1824

(Tussen 1812-1815 is er geen diaconie,

maar een burgerlijk bureau van weldadigheid)


Kornelis Elenbaas

1823-1825


Jacobus van Bendegom  

1825-1827

   

Kornelis van Noort

1828-1830

Johannes Kaashoek

1815-1816


Kornelis Kodde

1829-1831

Johannes Elve

1816- na1816


Huibregt van Dijke

1830-1832

Jacobus Ridderhof

1817-1819


 

1841-1843

1824-1826

1827-1829


Jacob Geluk

1831-1833

Kornelis Kodde

1818-1820


Gerard Pagé

1832-1834

J. Capelle

1820-1822


Jan Giljam

1833-1835

 

1829-1831


1839-1841, 1847-1849,

1853-1855

Gillis Boy

1821-1823


Jacob Koolart

1834-1836

Dingenis van Duissen

1823-1825


Bartelt Bogaart

1835-1837

Johannes Platdijk

1825-1827


Jacob den Engelsman

1836-1838

Jacob Koolhaart

1828-1830


Kornelis Pape

1837-1839

Cornelis Pape

1830-1832


Jacobus Ridderhof

1838- 1840

Andries Stekete

1831-1833


 

1848-+ 1848

 

1842-1844


Lambrecht Soeters

1840-1842

Abraham Rijnberg

1832-1834


Johannes Elve

1842-1844

 

1835- 1837


 

1845-1846

Jacob Elenbaas

1833-1834


Johannes Heijboer         

1843-1845

Cornelis van Bendegom

1834-1836


Jacob Cornelis Geluk

1845-1847

 

1844-1846


1849-1851

1861-1863

Marinus van Velzen

1835-1837


   

Abraham van Diest

1836-1838


Andries Stekete

1846-1848

Jan Elenbaas

1837-1839


 

1848-1850

Abraham Bierens

1838-1840


Jan Giljam

1847-1849

 

1843-1845


Abraham van Diest

1850-1852

Marinus Goedegebuure

1839-1841


Willem Bruijnzeel

1851-1853

Abraham van der Wellen

1840-1842


1853-1854, 1866-1868

 1868-1870

Johannes Goedegebuure

1841-1843


Adriaan Heijboer

1852-1853

 

1846-1848


Johannes de Jonge

1854-1856

Jacob Bergers

1845-1847


 

1856-1858

Marinus van der Bel

1847-1849


Johannes van Poortvliet

1856-1858

 

1849-1851


Jan Rokus van Dijke

1857-1859

Adriaan Johannes Heijboer

1848-1850


Abraham van der Welle

1858-1860

Marinus Elve

1850-1850


 

1862-1864

Pieter Dorst

1851-1853


Pieter Dorst

1859-1861

Jacob Elenbaas

1852-1854


Pieter Fase

1860-1862

Jan van Halteren

1853-1855


Cornelis van Luijk

1863-1865

Abraham Goedegebuure

1854-1856


Jan van Halteren

1864-1866

Willem Pape Csz.

1855- 1857


Hugo Polderman

1867-1869

Arij Fase

1856-1858


1869-1871, 1877-1879, 1879-1883

1883-1886

Willem Labeur

1857-1859


1886-1888, 1888-1893

1893-1897

Pieter Kodde

1858-1860


Marinus Elenbaas

1870-1872

Anthony van der Bel

1859-1861


 

1872-1874

Marinus Lanooij

1860-1862


Willem Pape

1871-1874

Nabod van Luijk

1861-1863


 

1874-1875

Jacobus Stekete

1863-1865


Anthonie van Dussen

1873-1876

Kornelis Soeters

1862-186I


S.J. Everaers

1874-1876

 

1864-1866


Dingenis Goedegebuure

1875-1877

Jan Simon Pleune

1866-1868


Kornelis Soeters

1876-1879

Anthonie van Dussen

1867-1869


Jacob Bruijnzeel

1878-1881

S.J. Everaers

1868-1870


 

1881-1883

1871-1873

1873-1874


Abraham Goedegebuure

1879-1882

Willem van der Male

1869-1871


1882-1885, 1885-1888, 1888-1891

1891-1894

J. van Luijk

1870-1871


P. Bruijnzeel

1885-1888

Jan Elenbaas

1871-1873


 

1888-1890

 

1874-1875


Anthonie van Luijk

1890-1893

Pieter van Luijk

1873-1875


 

1905-+ 1906

Frederik Weijler

1874-1876


Jacob Geluk

1894-1898

treedt tussentijds af. Hij werd ”beschuldigd” van het verbreken van een trouwbelofte die hij zou hebben gedaan aan een vrouw.


J. Goedegebuure

1895- 1899


1899-1904, 1904-1907, 1907-1911

1911-1915


Abraham Soeters

1898-1902

Cornelis Pape

1875-1878


 

1902-1905

1878-1882

1882-1885


J. Mosselman

1899-1903

L. Kiel

1877-1879


1903-1906, 1906-1910

1910-1914

Adriaan Scherpenisse

1879-1882


Joh. Polderman

1907-1909

Jan Goedegebuure

1880-1883


 

1909-1913 

1883-1886, 1886-1889

1889-1892


C. Goedegebuure

1913-1916

Johannis Verhoole

1881-1884


 

1916-1921

Jacob Boon

1885-1886


D.J. van Dussen

1914-1919

Abraham Goedegebuure Jsz.

1886-1889


 

1919-1921

Jacob Slager

1890-1894


Jan Thomas Kurvink

1915-1920

1894-1899

1899-1904


1920-1926, 1926-12-2-1931

geschorst

Jacob Moerland

1891-1904


A. Westdorp

1921-1927

H. Gakeer

1893-1897


1927-12-2-1931

geschorst

A. Scherpenisse

1895-1898


J.B. van Dijke

1921-1924

Abr. Duijzer

1898-1902


G. Goedegebuure,        1924-12-2-1931

geschorst

 

1902-1905


   

M. Moerland

1899-1903


De zes geschorste ambtsdragers, werden op 2- 12-1931 uit het ambt ontzet.

1903-1906, 1906-1910

1910-1914


Johannes Scherpenisse

1904-1907


   

Isaak Overbeeke

1905-1909


Op 12-2-1931 wordt de kerkenraad geschorst door het classicaal bestuur. In die tijd is er een Predikantsvacature. De consulent is ds. P. Moerman van Stavenisse, hij wil alles op een juiste wijze in ”kerkrechtelijke banen” leiden.

Joh. Goedegebuure

1907- 1911


Jan Verhoole

1909-1913


Jan Thomas Kurvink

1911-1915


Bartel Buys

1913- 1916


 

1916-1921


Reden van de schorsing is de weigering van de kerkenraad om de vrouwelijke lidmaten te vermelden op de lijst van kiesgerechtigden. Het classicaal bestuur werkt de lijst bij en organiseert de 10-jaarlijkse stemming, waarbij de gemeente met overgrote meerderheid kiest voor een kiescollege. Een college van lidmaten kiest dan voortaan periodiek de kerkenraadsleden (2-1931). Nu wordt de schorsing opgeheven. Maar noch werkt de kerkenraad niet loyaal mee aan het stemrecht voor vrouwen. Er doen zich dan verschi11ende onordelijkheden voor. Hierop worden de leden van kerkenraad uiteindelijk goor het provinciaal kerkbestuur uit hun ambt ontzet. (2-12-1931). De classis doet nu het werk van de kerkenraad.

Adriaan Rijnberg Wz

1914-1919


 

1919-1924


P. Quist

1915-1920


1920-1926, 1926-12-2-1931

geschorst


L.J. Goedegebuure

1921-1927


1927-12-2-1931

geschorst


M. v.d. Klooster,        1924-12-2-1931

geschorst


   
 



   

Op 5-7-1932 wordt door de aanwezige leden, 387 in getal, daadwerkelijk een kiescollege gekozen, Dit college kiest op 15-8-1932 een nieuwe kerkenraad, een gekozene bedankt, waarvoor op 6-10-1932 een ander wordt gekozen. Zie hieronder.






       

J.B. van Dijke

1932-1941

Adr. Rijnberg Pz. Jr.

1932-1944


Iz. Quist Mz.

1932-+ 1942

H. Duijzer Az.

1932-1939


Nic. Overbeeke

1932-1944

Hubr. Van Dijke

1932-1946


J. Th. Kurvink

1941- l 944

W. Fase

1939-1943


       

Op 9-2-1942 is er weer een 10 jaarlijkse stemming. Hierbij geven de aanwezige leden, 83 gn getal, met ruim de helft van de stemmen, de kerkenraad weer het heft in handen.

 
       

K. Koetsdijk

1943-1947

W. Fase

1943-1947


 

1947-1948

 

1947-1954


J. Th. Kurvink

1944-+ 1949

A. Rijnberg

1944-1948


J.B. van Dijke

1944-1946

G.J. Breas

1946-1949


1946-1952

1952-1956

A.A. van Luijk

1948-1954


G.J. Breas

1949-1952

1954-1958

1958-1961


1952-1956

1956-1960

D. Hendrikse

1949-1952


Nic. Overbeeke

1949-1954

1952-1956

1956-1959


J. Scherpenisse Pz.

1954-1958

Joh. Overbeeke

1954-1958


 

1958-1959

 

1958-1959


P.J. v.d. Repe

1956-1959

W. Goedegebuure

1960-1963


1960-1963, 1964-1967, 1968-1971

1972-1973

Adr. Vroegop

1960-1961


J. Scherpenisse Wz.

1960-1961

1962-1965,
1966-1969

1962-1965,
1966-1969
D. Hendrikse
1962-1965

Joh. Overbeeke

1960-1963

1966-1969, 1970-1973
1974-1976

G.J. Breas  
  1964-1965
M.W. van de Klooster
1964-1967

 1966-1969, 1970-1973

1974-1975

 1968-1971, 1972-1975, 1976-1979
1980-1982

W.P. Goedegebuure 
1964-1967
 L.I. Goedegebuure
1964-1967

 1968-1971, 1972-1975, 1976-1979
1980-1981
 1968-1971
1972-1973

 dispensatie Oud. Bijz.opdracht
1982-1985
 M.J. Ampt
1970-1973

Joh. Overbeeke  
1966-1969
 
1974-1976

 1970-1973, 1974-1977
1978-1983
 M. Snoep
1974-1975

 M. Wessels
1970-1973
 1976-1979
1980-1983

 
1974-1976
 M. Lindhoud
1977-1978

 L.I. Goedegebuure
1973-1975
 
1978-1979

 
1976-1979
 A. Fase
1977-1977

M.J. Ampt
1976-1977
 1978-1981
1982-1982

1978-1981
1982-1985
 H. Bijvank
1980-1981

J.B. Moerland
1976-1977
 C. Scherpenisse
1982-1985

1978-1981, 1982-1985
1986-1989
 1986-1989
1990-1993

 H. Bijvank
1982-1985
 C.W. Goedegebuure
1983-1985

 M. Lindhoud
1980-1982
 1986-1989
1990-1993

 
1984-1986
 J.G. Kats
1983-1983

 A.J. Duijzer
1984-1987
 1984-1987
1988-1991


1988-1991
 J. Wessels
1984-1985

J. Wessels
1986-1988
 D. Quist
1984-1986

 
1988-1988
 J.P. van Dijke
1986-1987

 Joh. Overbeeke
1986-1989
 E. Goedegebuure
1987-1991

 
1990-1993
 1992-1995
1996-1999

 W.P. Goedegebuure
1987-1991
 M. Polderman
1988-1988

 1992-1995, 1996-1999,
md 2000-heden
 W.E. Overbeeke
1989-1991

 D. Quist
1987-1987
 1992-1995
1996-1999

 
1988-1991
 H.W. van Eenennaam
1992-1995

 M. Polderman
1989-1989
 1996-1999
2000-5/2004

 
1990-1993
 H. de Ruiter
1994-1997

 M.C. den Engelsman
1990-1993
 1998-2001
2002-5/2004

 
1994-1997
 P.M. van 't Hof
1994-1997

J.B. Moerland
1992-1995
 
1998-5

M. van de Boogaart
1992-1994
 P. den Ouden
9/1998-1999

E.L. Penning
1994-1995
 J.L. van Dijke
2000-heden

J.Wesdorp
1994-1997
 J.G. Kats
2000-2001

juli 1998
obo-heden
 
2002-heden

C. Scherpenisse
1995-1999
 W.E. Overbeeke
2001-2002

 
2000-5/2004
 E. Goedegebuure
2003-5/2004

P.J. Ketting
3-1995-1999
 


M. Polderman
1996-1999
 


 
2000-heden
 


D. Quist
1996-1999
 


 
2000-heden
 


P.M. Gunter
1998-2001
 


 ivm PKN eerder bedankt
2002-2004
 


P.M. van 't Hof
5/1998-2001
 


P. den Ouden
(bedankt i.v.m. PKN-kwestie)

2000-5/2004
 


W.E. Overbeeke
2003-heden
 vanaf mei 2004 niet meer bekend


Per 1 mei 2004 vormt een gedeelte van
de kerkenraad die niet mee kunnen en willen meegenomen worden in de PKN, de kerkenraad van de:

Hersteld Hervormde gemeente te St-Annaland.

OUDERLINGEN   DIAKENEN  
C. Scherpenisse
5/2004-2007
H.W. van Eenennaam

5/2004-2007

 
  2008-2011   2008-2011  
    H. de Ruiter 5/2004-2009  
 

E. Goedegebuure  
5/2004-heden
 
De hierboven vermelde kerkenraadsleden vormden de eerste (voorlopige) nieuwe kerkenraad.
M.C. den Engelsman 7/2004-2009 D.L. van Walsem 2/2010-6/2012
met bijz. opdracht
2010 - stop W.A. Aarnoudse  (in vac EG)
2012 - 2015
 
P. den Ouden 10/2004-2009
2010 - 2013
L.W. Moerdijk  (in vac HWvE)
2012 - 2015
 
D.L. van Walsem  (in vac CS)
 
2012 - 2015
Joh. Moerland  (in vac DvW)
2012 - 2015
 
Joh. Moerland  (in vac DvW) 2016 - heden
 C. van Dijke  (in vac LM)
 2016 - heden
 
H. de Ruiter 2011 - 2013
2014 - 2017
2018 - heden
 J.K. Boerman (in vac WA)
 2016 -2017
 2018 - heden
 

 

 P. den Ouden  2017-heden  

 

     

 

     

 

     

 

     
         


     
 



 

 

 Voor hoofdstuk 11 klik op pijl naar rechts naar hoofdstuk 9 klik op pijl naar links Terug naar begin klik op H13